Briti tuntud telekanal huvitus Saaremaast

14. september 2011 Saarte Hääl

Möödunud pühapäeval külastasid Saaremaad ja Muhu saart Briti telekanali Travel Channel ajakirjanikud. Suure tõenäosusega näeb Saare maakonnas ülesvõetud saatelõiku teleriekraanil järgmise aasta jaanuaris.

Üks koht, kus britid pikema peatuse tegid, oli Salme vallas asuv Saaremaa ökoküla. AS-i Saaremaa Ökoküla juhatuse esimehe Hando Sutteri sõnul koosnes Travel Channel’i võttegrupp kolmest inimesest – saatejuhist, operaatorist ja operaatori abist. “Tutvustasime neile oma ettevõtet, käisime rannakülas, rääkisime rannaalade hooldamisest ja mahelambakasvatusest ning sellest, mida meil turistidele pakkuda on,” ütles Sutter.

Teine temaatika, mille vastu briti ajakirjanikud suurt huvi tundsid, olid kohalikud toidud. “Pakkusime neile meie suitsulammast ja lambapada,” märkis ökoküla juhatuse esimees.

Hando Sutter lisas, et tema andmetel külastasid britid veel Angla tuulikumäge, kus nad huvitusid saaremaisest leivategemisest, ja Pädaste mõisa Muhus. Kogu Saaremaal salvestatud materjal moodustab ühe osa 40-minutilisest Eestile kui perspektiivikale turismisihtkohale pühendatud telesaatest. Suure tõenäosusega peaks saade teleekraanile jõudma järgmise aasta jaanuaris.

Travel Channel International on 1994. aastal tegevust alustanud satelliit- ja kaabeltelevisiooni kanal, mille peakorter asub Londonis. Kanal edastab ööpäevaringselt saateid 19 keeles ja levib Euroopas, Aasias, Aafrikas ja Okeaanias. Telekanali programm koosneb peamiselt dokumentaalfilmidest ja nn how-to (ingl k “kuidas seda teha”) saadetest, mille eesmärk on anda inimestele soovitusi reisimiseks ja puhkuse veetmiseks maailma erinevates piirkondades.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.