Margus Männik liikus veisekasvatusest turismiärisse

30. august 2011 Meie Maa
Jaanipäeva paiku müüs ärimees Margus Männik Lümanda vallas tegutsenud ja OÜ Landhord Tradingule kuulunud veisefarmi. Herefordid läksid lihakombinaati, farmi asukateks on nüüd aga Saaremaa Ökoküla lambakari. “Tänaseks on see etapp minu karjääris ajalugu,” tunnistas Männik.

Miks nii läks? “Raske lühidalt öelda,” sõnas Männik. “Puudus oskusteave. Kari läks väga suureks ning ma ei suutnud enam nendega toime tulla. Ei leidnud ka õppinud kaadrit. Samal ajal tuli hea pakkumine farmi müügiks. Ausalt öeldes tuleb tunnistada, et tegelikult oleks pidanud kolm-neli aastat ära kannatama ja jätkama, sest veisekari on kasvav turg ja tõusev äri. Aga väsimus ruineeris ja tootlikkus kannatas selle all.”
Saaremaa Ökoküla on Männiku hinnangul farmile hea ja asjatundlik omanik, tegu on Eesti mõistes oma ala liidritega. “Samas, maid ei ole ma maha müünud,” märkis Männik. “Nii et kui saabub aeg ja tahtmine sedalaadi äris edasi tegutseda, jääb mulle see võimalus.”
Vahepeal on Männik enda sõnutsi võtnud pisut aja maha. “Olen Kaarma vallavolikogu aseesimees ja Saaremaa Ettevõtjate Liidu esimees. Toredad ametid, aga mis toob leiva lauale? Selleks astusin otsapidi turismiärisse, mis on minu jaoks samuti uus valdkond. Rajasime sel aastal Muratsisse kaks puhkemaja. Esimene hooaeg oli käimatõmbamise aeg, kuid selle suve põhjal võib julgelt uhkustada külaliste arvuga – läks edukalt. Leiva toob see lauale, aga rasva ei kasvata. Eks mul on praegu natuke nagu hingamiseaeg, lapsed ka väikesed.”

This entry was posted in . Bookmark the permalink.