Nelikute sünd on lambakasvataja jaoks katastroof

6. märts 2012 Maaleht

Nelikute sünd on lambakasvataja jaoks katastroof

Foto: Raivo Tasso

Saaremaa suurima lambafarmi Saaremaa Ökoküla juhil Koit Kullil on taas väga kiired ajad. Käivad ettevalmistööd messideks ja lammaste massiliseks poegimiseks. Jäägitut tähelepanu nõudev poegimisperiood algab kahe nädala pärast.“Meil on niimoodi planeeritud, et talled sünnivad poolest märtsist kuu aja jooksul. Aktiivne poegimisperiood on üks kuu, kogu tsükkel siiski poolteist kuud. Ajalisi väikseid kõrvalekaldeid ikka juhtub,” lausus Koit Kull Meie Maale .


Farmeri poolt oodatuimad on kaksikud. “Lambakasvatajatel on isegi selline ütlus: kui sünnib üks tall – paha lugu, sünnib kaks – ideaalne, sünnib kolm – vilets lugu, nelikute puhul aga lausa katastroof.” Selle katastroofi on Koit ise ära kogenud ja teab, mida räägib.

Mullu müüs ökoküla omakasvatatud lambad ainult Eestisse, Märjamaa ja Saaremaa lihatööstustesse. Osad neist läksid siiski lihatööstustest välismaale, näiteks Taani.

“Taanis on Saaremaal kasvatatud lammas väga hinnas. Sealne Hanegal firma on Eesti Mahedaga tihedates koostöösidemetes. Eelmisel aastal käisid taanlased ka meie karja ja karjamaid vaatamas, neile imponeerisid väga meie loodusliku mitmekesisusega karjamaad ja lambad nendel söömas,” tõdes lambakasvataja.

Hetkel on Saaremaa Ökoküla põhikarjas lambaid üle 1200.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.