Uus-meremaalased tulevad Saaremaa lambaid pügama

9. august 2007 Oma Saar

Loe kommentaare | Kommenteeri

Saaremaa suurim lambakasvatusettevõte Saaremaa Ökoküla AS kasutab sel aastal esmakordselt Uus-Meremaa lambapügajate teenuseid.

Kliki ja vaata pilti suuremalt„Uus-meremaalaste kasutamine tuleb meile odavam kui kohapeal teenuse ostmine,“ ütles Oma Saarele Saaremaa Ökoküla lambakasvatusharu juht Koit Kull.

Kaks uus-meremaalast saabub Saaremaale lambaid pügama 20. augustil Inglismaalt. „Nende töövõtted ja tehnika on nii professionaalsed, et üks mees pügab päevas 300 lammast. Saame pooleteise päevaga kõik oma 800 looma pügatud ja võime siis muude asjadega edasi minna,“ selgitas Kull.

Siiani on Saaremaa Ökoküla kasutanud kohaliku lambapügaja teenust, kelle jõudlus on väiksem (kuni 80 lammast päevas) ning kogu karja pügamine võib venida kuu aja pikkuseks.

Koit Kull ei taha mitte mingil juhul halvustada ettevõtte senist partnerit, kes on igati tubli ja meie tingimustes professionaal-ne töömees, kuid Uus-Meremaa on lambakasvatuse absoluutne tipp. „Uus-Meremaa on kümnete miljonite lammaste maa ja professionaalsele lambakasvatusele aluspanija. Isegi inglased ütlevad, et kui te tahate studeerida professionaalset lambakasvatust, siis peate seda tegema Uus-Meremaal,“ rääkis Koit Kull.

Uus-Meremaal läbivad lambapügajad koolituse ja sooritavad eksami, mille edukaks läbimiseks peab lambapügamine mahtuma teatud ajanormi sisse. Vastasel juhul teenustööks luba ei anta. Uus-Meremaa lambapügajad pakuvad oma teenust terves maailmas ning veedavad väga suure osa aastast Euroopas tööd tehes. Lisaks Saaremaale töötavad uus-meremaalased ka lambafarmides mujal Eestis.

This entry was posted in . Bookmark the permalink.